PROFEMI – Maciej Orzechowski | Anita Orzechowska | Ginekologia, Estetyka, Rehabilitacja | Krotoszyn
Pełnia kobiecości na długie lata

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

ALMA HARMONY NIR- NOWOŚĆ !!

Promienna cera bez zmarszczek

Głowica NIR ( Near- Infrared ) wykorzystuje technologię światła podczerwonego, wprowadzając w skórę wysoką temperaturę do głębokich warstw skóry. Ten swoisty thermoliftiong powoduje skrócenie włókien kolagenowych, pobudzenie produkcji nowych oraz wzrost elastyny . Dzięki temu skóra zagęszcza się i zwiększa swą elastyczność dając widoczny efekt  już w trakcie zabiegu i z każdym dnie pogłębia się jeszcze wyraźniej.

Poprawa napięcia i rozświetlenia skóry

* Zabieg przyjemny, odczuwalne ciepło podczas zabiegu to temperatura 40 – 44 stopni Celsjusza jednocześnie bardzo głęboko i intensywnie oddziałuje na skórę

* Bezpieczny dla delikatnych obszarów zabiegowych : twarz, szyja, dekolt

* Natychmiastowe efekty zabiegu

* Brak okresu rekonwalescencji

* Bezbolesny

* Bezpieczny dla wszystkich fototypów

* Możliwy do wykonania o każdej porze roku

Wskazania do zabiegu:

* Utrata jędrności skóry

* Drobne i głębokie zmarszczki

* Bruzdy

* Poszarzała cera

* Fotostarzenie

* Utrata zdrowego wyglądu skóry

* Wiotkość ramion , wewnętrzne partie ud, okolice kolan

* Odmłodzenie dłoni

* Profilaktyka starzenia skóry w wieku 25-35 lat

 

Przebieg zabiegu 

Zabieg jest bezbolesny więc nie wymaga znieczulenia. Przed procedurą pacjent zapoznaje się z kartą przeciwwskazań i po szczegółowej diagnozie skóry można przystąpić do zabiegu.

Miejsce zabiegu pokrywamy specjalną warstwą oliwki w żelu i kosmetolog przykłada głowicę do skóry, wiązka lasera naświetla głębsze warstwy skóry nie naruszając jej zewnętrznych warstw.

Pojawia się uczucie przyjemnego ciepła. Dodatkowo zaawansowany system chłodzący zapewnia bezpieczeństwo zabiegu, po którym od razu wraca się do codziennej aktywności. Pojawić się może lekki obrzęk oraz delikatne zaczerwienienie, które szybko znikają.

Czas trwania i częstotliwość powtarzania zabiegu

Zabieg laserowego ujędrniania trwa od 30 do 60 minut i zależy od wielkości obszaru ciała, na którym jest on przeprowadzany. Osoby między 25-35 rokiem życia profilaktycznie mogą wykonać 1 zabieg, natomiast osoby po 35 roku życia powinny wykonać serię ok. 4 zabiegów co 4 tygodnie.

Efekty 

Skóra w wyniku zabiegu zostaje zagęszczona, odpowiednio napięta i odzyskuje utraconą elastyczność. Najistotniejsze rezultaty to wygładzenie oraz spłycenie bruzd, jak również podniesienia owalu twarzy. Długotrwałym skutkiem zabiegu jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, aż o 30 procent.
Rezultaty uzyskane w odbudowie gospodarki kolagenowej skóry uwidaczniają się dwuetapowo. W dniu zabiegu dochodzi do termo-skurczu już istniejących włókien, natomiast produkcja nowych rozkłada się na okres od 1 do 6 miesięcy po zabiegu, co zapewnia naturalny efekt na dłuższy czas. Efekty przeprowadzenia takiego zabiegu to odpowiednio napięta, ujędrniona i elastyczna skóra.Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do 1,5 roku.

Wskazania pozabiegowe

Wskazane jest zrezygnowanie ze sportów przez okres 1 tygodnia oraz korzystania z solarium i słońca.

Po zabiegu w ciągu dnia stosujemy krem z filtrem 50 UVA i UVB.

Przeciwwskazania :

* ciąża i okres karmienia piersią

* otwarte rany , przerwanie ciągłości skóry

* choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze

* choroby nowotworowe i autoimmunologiczne

* implanty

* okres 2 tygodni od zastosowania wypełniaczy i Botoksu

* stosowanie substancji światłouczulających