PROFEMI – Maciej Orzechowski | Anita Orzechowska | Ginekologia, Estetyka, Rehabilitacja | Krotoszyn
Pełnia kobiecości na długie lata

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Cellulit

Cellulit (skórka pomarańczowa) – właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia – nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania.  Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.

18663166_s

Istnieje wiele czynników wpływających na powstanie cellulitu. Podstawowe to uwarunkowania genetyczne, hormonalne (ciąża, okres dojrzewania, menopauza, antykoncepcja hormonalna), tryb życia (brak ruchu, papierosy, wysokie obcasy), przyjmowanie niektórych leków,  stan skóry, zbyt gorące kąpiele, stres, przepracowanie a także nadmierne spożywanie węglowodanów, soli oraz żywności wysoko przetworzonej, zawierającej konserwanty i syntetyczne barwniki.

Cellulit ma następujące etapy rozwoju:

  1. bez objawów klinicznych- dopiero po ujęciu fałdu widać niewielkiego stopnia pobruzdowanie,
  2. proces stopniowo się nasila , obserwuje się zmianę elastyczności i napięcia skóry- pojawiają się zagłębienia- mamy do czynienia z obrzękiem,
  3. skóra jest nierówna bez ucisku, zagłębienia widoczne są przy napinaniu mięśni występuje  tzw. samoistny objaw „skórki pomarańczowej”, przy dotyku wyczuwalne są guzki,
  4. skóra nierówna wyraźne górki, zagłębienia – miejsce jest  bolesne, ucisk obejmuje naczynia żylne, komórki tłuszczowe i tkankę łączną, dochodzi do niedokrwienia tkanek m.in. włókien nerwowych, w tym stadium cellulit staje się chorobą,
  5. ostatnim najbardziej zaawansowanym etapem cellulitu są liczne, duże guzy wywołujące dolegliwości bólowe w miejscach zmienionych chorobowo.

 

Women's cellulite onleg

 

Cellulit można, a nawet należy leczyć. Jest to proces trudny i długotrwały, ale trzeba pamiętać, że im zmiany są mniej zaawansowane, tym lepsze efekty. Bez wątpienia najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując skojarzone leczenie. Niezbędne jest odpowiednie postępowanie, zabiegi, dieta i właściwa pielęgnacja w domu.

Oferowane w gabinetach estetycznych zabiegi mają na celu: działanie przeciwobrzękowe poprzez zastosowanie masaży i drenaży limfatycznych oraz uaktywnienie spalania tłuszczów wewnątrz komórek, a także ich rozbijanie. Tzw. zbity tłuszcz jest rozkładany do trójgicerydów/ wolnych kwasów tłuszczowych, które będą mogły zostać zużyte do procesów wytwarzania energii lub usunięte i zmetabolizowane w wątrobie.

Prócz poprawy mikrokrążenia i rozbicia tkanki tłuszczowej zabiegi działają mocno ujędrniająco i wygładzająco.

W celu utrzymania korzystnego wyglądu po serii zabiegów, niezwykle istotne znaczenie ma zmiana trybu życia, szczególnie pod paroma aspektami:

  • pielęgnacji skóry- odpowiednie jej nawilżenie, wygładzenie
  • diety- urozmaicona z ograniczeniem tłuszczów, nadmiaru cukru i soli oraz zawierająca duże ilości płynów, owoców i warzyw
  • ćwiczeń fizycznych- przyśpieszające spalanie tłuszczów, poprawiające mikrokrążenie i zmniejszające obrzęk tkanek.

W Profemi dostępne są następujące procedury zwalczające cellulit:

1.

TRIPOLARNA FALA RADIOWA 

maximus 

to mniej centymetrów w obwodzie, gładka skóra bez cellulitu.

2

karbo

3.

Mezoterapia

 IGŁOWA, MIKROIGŁOWA