PROFEMI – Maciej Orzechowski | Anita Orzechowska | Ginekologia, Estetyka, Rehabilitacja | Krotoszyn
Pełnia kobiecości na długie lata

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Modelowanie sylwetki

Nie ma chyba osoby która nie marzy o idealnej sylwetce. Niestety codzienny pośpiech, zabieganie i niezdrowy tryb życia często stają na przeszkodzie, czasem nawet mimo stosowania diety i ćwiczeń gdzieniegdzie pozostaje zbędny nadmiar tłuszczu. Jest on spowodowany odmienną budową tkanki tłuszczowej w tych miejscach i powoduje zaburzenie proporcji sylwetki.

W dobie XXI wieku możliwe jest skuteczne pozbycie się nadmiaru tkani tłuszczowej bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Medycyna estetyczna i innowacyjne zabiegi kosmetyczne pozwalają na redukcję miejscowych otłuszczeń u osób, które nie są otyłe, lecz pragną pozbyć się uciążliwych depozytów tłuszczowych, bez poddawania się  zabiegom inwazyjnym. Typowymi miejscami ich występowania są: biodra, uda – strona wewnętrzna i zewnętrzna – tzw. bryczesy, plecy, kolana, brzuch, ramiona, kark, podbródek.

Metody walki z niechcianą tkanką są zupełnie bezbolesne, nieinwazyjne i przynoszą stosunkowo szybkie efekty – bywają widoczne już po pierwszym zabiegu. Efekt redukcji tkanki tłuszczowej pojawia się jednak stopniowo i narasta po każdym zabiegu Połączenie terapii w sposób uzupełniający się nawzajem pod względem działania, pozwala doskonale wyszczuplić i wymodelować sylwetkę w czasie kilku do kilkunastu tygodni.

Na ogół jest to utrata kilku centymetrów w obwodzie, w miejscu, w którym zastosowano preparat lub specjalistyczną aparaturę, dzięki którym dochodzi do trwałego zniszczenia komórek tłuszczowych, ich upłynnienia lub zredukowania. Satysfakcję klientów i skuteczność zabiegów zdecydowanie zwiększa jednoczesna stymulacja włókien kolagenowych, zwiększając ujędrnienie skóry , zapewniając dodatkowy efekt liftingu (remodeling) i unikając w ten sposób zwiotczeń skóry spowodowanych ubytkiem tkanki tłuszczowej, tak jak to bywa przy gwałtownych spadkach masy ciała. Celem przyspieszenia tego procesu zabiegi często łączone są z drenażem limfatycznym, aby ułatwić transport zbędnych substancji, poprawić krążenie krwi i spowodować przyspieszenie metabolizmu komórkowego.

TX abdomen

Podobnie jak  w przypadku każdej kuracji odchudzającej, uzyskanie pożądanego efektu oraz zachowanie go wymaga zmiany stylu życia. Właściwe nawyki żywieniowe, regularne ćwiczenia i odpowiednia ilość przyjmowanej wody w ciągu dnia, pozwalają cieszyć się zachowaniem wymodelowanej sylwetki na stałe, a nic tak nie motywuje do zrzucenia paru zbędnych kilogramów, jak widoczne w niedługim czasie rezultaty uzyskane po zabiegu wyszczuplającym z dodatkowym efektem antycellulitowym.

Podanie CO2 (karboksyterapia) dotłuszczowo  również przynosi pożądany efekt pozbycia się nadmiaru centymetrów w obwodach.