PROFEMI – Maciej Orzechowski | Anita Orzechowska | Ginekologia, Estetyka, Rehabilitacja | Krotoszyn
Pełnia kobiecości na długie lata

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Rozciągnięta skóra

Bezpośrednią przyczyną zmniejszenia elastyczności skóry jest rozciągnięcie włókien kolagenowych oraz  elastynowych w następstwie  utraty wagi po ciąży, odchudzaniu, w miarę upływu lat.

Najczęściej występującym problemem kobiet jest jest rozciągnięta, nieelastyczna, obwisła i pomarszczona skóra na brzuchu – powód poważnych kompleksów. Niejednokrotnie nawet bardzo młodym kobietom uniemożliwia pokazanie się na plaży czy na basenie i utrudnia modne ubranie się. Zmniejsza też radość, którą czerpią one z seksu – sprawia bowiem, że nadal wstydzą się swojego  ciała.  Również skóra twarzy reaguje zmniejszeniem napięcia.

30526516_s

Brzuch, biodra i uda to miejsca, w których u kobiet najłatwiej, w sposób naturalny i niemal niepostrzeżenie odkłada się tkanka tłuszczowa. Tworzy ona zapasy na czas ciąży i karmienia, kiedy zapotrzebowanie energetyczne organizmu rośnie. Niestety, zazwyczaj zapasy te są znacznie większe niż potrzeba albo zupełnie zbędne, bo np. kobieta nie zamierza mieć dzieci, ewentualnie już je urodziła i nie planuje kolejnych. Kilku- lub nawet kilkunastokilogramowa warstwa tłuszczu na brzuchu nie tylko zniekształca sylwetkę, ale także powoduje czasem znaczne zwiotczenie mięśni oraz nadmierne rozciągnięcie się skóry. Wracają one do normy znacznie wolniej, niż przebiega odchudzanie. To dlatego po zrzuceniu balastu nadwagi tak wiele osób ma kolejny powód do zmartwień.

Satysfakcję klientów i skuteczność zabiegów zdecydowanie zwiększa jednoczesna stymulacja włókien kolagenowych, zwiększając ujędrnienie skóry , zapewniając dodatkowy efekt liftingu (remodeling) i unikając w ten sposób zwiotczeń skóry spowodowanych ubytkiem tkanki tłuszczowej, tak jak to bywa przy gwałtownych spadkach masy. Celem przyspieszenia tego procesu zabiegi często łączone są z drenażem limfatycznym, aby ułatwić transport zbędnych substancji, poprawić krążenie krwi i spowodować przyspieszenie metabolizmu komórkowego.

Rozciągnięta skóra poddaje się terapiom skojarzonym również z karboksyterapią, mezoterapią.

 

maximus Efekty zabiegów: